niedziela, 18 grudnia 2016

Ty pytasz, Ja odpowiadam #3


"Czy tatuaż jest jak biżuteria?" 
- pytają bezpośrednio zainteresowani.


Znalezione obrazy dla zapytania fashion tattoo


Parafrazując pewne powiedzenie: "Tatuaż jest jak dziecko - musisz być pewien, że tego chcesz".

Dlatego decydując się na spędzenie w jego towarzystwie reszty swojego życia, po pierwsze: musimy wiedzieć, że tego chcemy, a po drugie - być świadomym tego, że będzie on stałym elementem naszego nowego wizerunku, którego pod żadnym pozorem nie powinniśmy ignorować.

Zatem... Tak, tatuaż jest swego rodzaju biżuterią. Biżuterią, której "nie da" się zdjąć.


Tatuaż tatuażowi nierówny


Plemienne barwy, rytualne ozdoby malowane na ciele, ważne rzeczy wyrażane w formie barwnej plamy. Choć motywacje stojące za robieniem sobie tatuaży na przestrzeni lat mocno ewoluowały, jedno pozostało niezmienne - ich indywidualność.

Mówiąc o tatuażach, nie sposób nie wspomnieć o trzech bardzo ważnych rzeczach tj. kolor, ilość i rozmiar.


Abbey Lee Kershaw


Ważne jest również rozmieszczenie. To czy tatuaż pokrywa całą nogę czy jedynie łydkę; jest fragmentem historii zdobiącym przedramię, czy może sięga tam gdzie nie sięga ludzki wzrok.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że kolorowo wytatuowane ręce, to nieco inny kaliber niż mały, czarny kciuk umiejscowiony na kostce.


Podobny obraz
Justin O'Shea


"I got this feeling inside my bones"


Znalezione obrazy dla zapytania zombie boy
Rick Genest aka Zombie Boy


Bo cały widz polega na tym by to, co wytatuowane na zewnątrz, korespondowało z tym co w środku.


Part of me


Tatuaż to nie tylko obrazek na ciele. To część naszego wizerunku, która powinna być spójna z tym, co na siebie zakładamy. 


Znalezione obrazy dla zapytania rihanna 2016
Rihanna


Sposób na...


Istnieją dwa sposoby na ubraniowe ogarnięcie swoich dziar.

Jednym z nich jest puszczenie wszelkich możliwych hamulców i pójście na całość, czyli bycie jednym wielkim obrazkiem. Opakowywanie swojego ciała równie kolorowymi co wzorzystymi ubraniami.
Szczególnie w tym przypadku bardzo ważne są: silna osobowość, estetyczna konsekwencja i co by nie mówić - wielka odwaga.


Tyson Beckford


Drugą opcją, alternatywą dla mniej odważnych, jest kontrast, czyli bycie w opozycji do tego co wytatuowane na naszym ciele. Do gry wchodzą proste formy, dobre jakościowo materiały i stonowana paleta barw. Innymi słowy - rządzi klasyka.


Tony Ward


Kristina Salinovic


Reasumując, tatuaże to inspirujące i ciekawe wizualnie ozdoby naszego ciała. Symboliczne, emocjonalne, artystyczne... Odpowiednio opakowane wynoszą nasze stylizacje na inny poziom. Warto o tym pamiętać.


Znalezione obrazy dla zapytania anja rubik tattoo
Anja Rubik


Q

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz