wtorek, 1 listopada 2016

X Art&Fashion Forum, czyli jak opowiedzieć o czymś, czego słowem wyrazić się nie da

Mimo wszystko spróbuję... W końcu, ekhmm, jakoś tym słowem władam... Chyba?

Cześć #DziuQusie! :)
Dwa tygodnie. Wow, trochę mnie nie było. Jak nic jakieś wyjaśnienia się należą.

X edycja Art & Fashion Forum, kurator: SHOWstudio, temat: Different = Irreplaceable.
Żeby dostać się na jeden z pięciu warsztatów (Fashion Design, Fashion Jewelery, Fashion Ilustration, Fashion Photography, Fashion Writing), należy stworzyć pracę interpretującą przewodnie hasło.

- Hmmm... No dobrze, wszystko pięknie, ładnie, ale drugi raz? A jak się nie dostanę??? - głowa.
- To trudno. Najpierw spróbuj. - głos rozsądku.
- Ok...

Inny? Niezastąpiony? Rachu, ciachu i gotowe. Poszło! Teraz pozostało czekać. Przepraszam... Czekać? A co to kolega "wie", że się dostanie? Co za nowość!? Wie, nie wie. Mam wrażenie, że "wizualizacja swoich marzeń" nareszcie zaczęła działać. A przynajmniej takie myśli są łatwiejsze do strawienia. #niedokońcapewien
Tak czy inaczej, udało się! 16 października pociągiem pojechałem do Poznania. Yeah!

A co z pracą? Szkołą? Nie wiem czym sobie na to zasłużyłem, ale nikt nie miał nic przeciwko. Gratulowali, cieszyli się, pisali przemiłe słowa. Jak nic "poszli mi na rękę." :)

Do meritum proszę...

Zatem... Poznań. Aaaaaaaaaa! Hura! Cudowne dwa tygodnie czas zacząć!

Czternastodniowe warsztaty z pisania (o modzie) z Piotrem Zacharą, dasz wiarę? Też nie mogę w to uwierzyć. ;)

Najintensywniejszy czas w Twoim życiu? Jeszcze się pytasz! Ilość kompleksów? Maksymalna. Poziom wiedzy? Wiedzy? W skali od zera do dziesięciu: to czego się nauczyłeś i dowiedziałeś podczas warsztatów oceniasz na...? Pierdyliard. Wulgarne i bezczelne, ale bardzo prawdziwe.

Innymi słowy. Cudowny, genialny, przeinteligentny, zabawny i jeśli mogę tak powiedzieć - uroczy, człowiek, którego nigdy nie zapomnę. Choć wciąż zastanawiam się nad tym jakim cudem znalazłem się w jego grupie i "dlaczego mnie wybrał"... Cieszę się, że nawet najlepszym zdarzają się pomyłki. ;) 

Co robiłem? Czego ja nie robiłem! #śmiech

Oprócz drobnego szczegółu jakim był finalny projekt, czyli stworzenie własnego fanzine'u (a przez stworzenie mam na myśli: wymyślenie czemu w/w fanzine będzie poświęcony, skompletowanie zespołu, z którym będę współtworzyć swoje "pismo" (fotograf, ilustrator), napisanie tekstów (to po pierwsze!), ustalenie wyglądu (layout) i skład), to gdzieś pomiędzy "wódką a zakąską", pojawiły się jeszcze: kolegia redakcyjne, publikacje postów na Instagramie, dwa wywiady (round table z Panią Grażyną Hase i Panem Piotrem Szaradowskim), czytanie prasy zagranicznej i jej analizowanie, a także research, który jest podstawą wszystkiego. Czyli...? Przy każdej możliwej okazji musi być przeprowadzony.

Poza tym całą grupą byliśmy w Teatrze Nowym na "Learze" i w Muzeum Narodowym. (Gdyby nie fakt, że zarówno spektakl jak i wystawa okazały się być, delikatnie mówiąc rozczarowujące, to i z tych dwóch "przyjemności" musiałaby się pojawić jakaś "notka".) :) 

Ja jako "mistrz autopromocji", "po godzinach", zrobiłem okładkową sesję do swojego magazynu, zapozowałem w finałowym projekcie uczestnika Fashion Design, a także wziąłem udział w mini etiudzie filmowej jednej z uczestniczek warsztatów Fashion Jewelery. Mieliśmy współpracować... ;)

W przedostatni dzień miałem przyjemność uczestniczyć w wykładzie Olki Kaźmierczak, spotkaniu ze studentami z Central Saint Martins, a także warsztatach prowadzonych przez niezastąpionego, jedynego w swoim rodzaju Piotra Buckiego, który jak nikt inny potrafi przygotować do wystąpień publicznych. 

Zaś w sobotę... W ramach Art&Fashion Open University miałem okazję wysłuchać rozmów takich osób z branży jak: Carol Morgan, Joanna Bojańczyk, Anna Orska, Wojtek Dziedzic, Kropki Kreski, Marta Kowalska, Lou Stoppard, Stephen Jones, Philippe Garner, Oriole Cullen, Joseph Bennett, Carrie Scott, Kate Bryan, Claire Morgan, Nicolas Hatfull i #oneandonly Nick Knight. Także #grubo. :) 

A wieczorem... Przed kilkuset osobową publicznością, w ciągu trzydziestu sekund musiałem zaprezentować siebie i swój projekt. Co to dla mnie. Gale poprowadził Szymon Majewski. Rozmowa na temat moich szerokich spodni, komuny i traumy jaką w dzieciństwie przeżył Szymon, bezcenna. :)

W trakcie obrad jury, odbył się koncert zespołu BOKKA, podczas którego ja, szalony tancerz - Przemysław i kilka dziewczyn, tańczyliśmy pod sceną. Tak, mając za plecami setki oczu bardzo "poważnych" pań i panów. ;)

No i takie tam after party na koniec. :)

Dwa tygodnie minęły szybciej niż się komukolwiek wydawało. Zdobyłem wiedzę, nabyłem nowych umiejętności, a także... Poznałem kilkadziesiąt fantastycznych osób, z którymi dane było mi mieszkać i pracować. Uwielbiam ich! <3

Pozwolę sobie wyróżnić kilkoro z nich.

Bardzo dziękuję...

Piotrowi Zacharze za to, że mogłem pracować pod jego okiem, uczyć się i śmiać. 
Moim kochanym Aborygenkom - Jagodzie Bartczak i Karolinie Marczak - jesteście cudowne. 
Piotrowi Popiołkowi za rozmowy i możliwość prezentowania jego finałowego projektu, a także Grzegorzowi Mikrutowi, który zrobił genialne zdjęcia.
Alexandrze Jolie Su za współpracę przy sesji i zaproszeniu mnie do bycia częścią jej filmiku. 
Ekipie "BEZ GRANIC": Aleksandrze Walków, Joannie Wierzbickiej, Grzegorzowi Mikrutowi, Arkowi Bączykowi, Gannie Kotsar, Lidii Pi, Malwinie Mosiejczuk i Monie Rakowicz. 
Specjalne podziękowania należą się Pawłowi Kocanowi, który sfotografował moją sesję, a także zgodził się w niej wystąpić. ;)
Bardzo dziękuję Piotrowi Rymerowi za pomoc i świetne okładkowe zdjęcie. 
Dziękuję całej grupie Fashion Writing: Oli, Sonii, Kasi, Magdzie, Dorocie, Ninie, Irze, Asi oraz jedynej w swoim rodzaju - Ani. :D
Dziękuję Piotrowi Buckiemu za to, że był, służył dobrą radą i wsparciem. 
Mentorom: Marcie i Adamowi, Olce, Ani i Markowi Fastowi. 
Jak i pozostałym uczestnikom warsztatów: fotografii, ilustracji, biżuterii i projektowania. 

Dziękuję całej ekipie Art&Fashion Forum, a także Pani Grażynie Kulczyk, bez której nie byłoby tego świetnego wydarzenia. 


Uwielbiam Was i dziękuję, że mogłem razem z Wami wziąć w tym udział. <3 


P.S.
Materiał zdjęciowy publikowany sukcesywnie na FB: Fashion & Style of Q. Zapraszam.

Q

1 komentarz:

  1. Tak jak piszesz to były wspaniałe dwa tygodnie, nie da się tego zapomnieć. Przyjemnością było Cię poznać i z tobą współpracować :)

    OdpowiedzUsuń