niedziela, 25 września 2016

#QFollow #QMan - Rami Malek

#QFollow to taki podrozdział #QIcon, mówiący o tych, których dopiero co "poznałem" lub z jakiegoś powodu nie mogę określić mianem 'ikony'. Nie mniej jednak, są to dla mnie równie ważne osoby - tak samo inspirujące i podziwiane, co postaram się udowodnić, przybliżając Wam ich sylwetki.


Pierwszą osobą, którą chciałbym Wam przedstawić jest... Rami Malek.


Gdzie go zobaczyłem, kim jest i co najważniejsze - dlaczego go #obserwuję, dowiecie się poniżej. Miłej lektury. :)


Znalezione obrazy dla zapytania rami malek
Rami MalekGdzie?Pierwszy raz zobaczyłem go oglądając drugą część sagi Zmierzch: Przed świtem, kiedy to grał epizodyczną rolę Benjamina - wampira żywiącego się ludzką krwią, posiadającego dar panowania nad żywiołami. Wtedy to, widząc go na ekranie, pomyślałem: "co za twarz!".


Znalezione obrazy dla zapytania rami malek
Malek jako Benjamin, Saga Zmierzch: Przed świtem część 2


Nie mniej jednak, film się skończył, wampirza fascynacja ustała, a wraz z nią w zapomnienie odeszła ta charakterystyczna postać o nietypowej urodzie.
Przypomniała o sobie pewnego sierpniowego popołudnia, kiedy to czytając najnowszy numer Glamour, natrafiłem na krótki artykuł, opisujący Ramiego jako jedno z najgorętszych nazwisk w branży.

Widać dwa to za mało...

W miniony poniedziałek, przy okazji przeglądania czerwono-dywanowych kreacji gwiazd przybyłych na galę rozdania Emmy Awards, postać Malek'a (Malka?) po raz kolejny (trzeci!) "zapukała do mych drzwi". Przypadek? Nie sadzę.

Jak wiadomo Emmy, to obok Oscarów (film), nagród Tony (teatr) i Grammy (muzyka), jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, przyznawana za produkcję telewizyjną. Zatem: ważne. A nawet bardzo.
Otóż, Rami Malek otrzymał tę prestiżową nagrodę podczas tegorocznych Emmys w kategorii Najlepszy aktor w serialu dramatycznym za rolę Elliota Aldersona, w serialu Mr. Robot.


Znalezione obrazy dla zapytania rami malek emmy 2016
Rami Malek jako Najlepszy aktor w serialu dramatycznym, Emmy Awards 2016


Więcej powodów do tego by rozpocząć #obserwację tej jakże utalentowanej i ciekawej osoby, mi nie potrzeba.Kto to? Rami Malek to amerykański aktor, którego rodzice są Egipcjanami. (Stąd ta fantastyczna uroda!) Przyszedł na świat w Los Angeles, w stanie Kalifornia, wraz ze swoim (młodszym od niego o cztery minuty) bratem bliźniakiem, Samim. Oprócz brata ma jeszcze starszą siostrę.
W 1999 roku ukończył Notre Dame High School w Sherman Oaks. Co ciekawe, to samo liceum skończyła również Kirsten Dunst, która choć była o rok niżej, chodziła na zajęcia teatralne do tej samej grupy co Malek.
Posiada tytuł Bachelor of Fine Arts, który otrzymał w 2003 roku na Uniwersytecie Evansville, w stanie Indiana. 

Jego kariera rozpoczęła się w 2004 roku od gościnnej roli w serialu komediowym Kochane kłopoty (Gilmore Girls). Na wielkim ekranie zadebiutował jako król Akhmenrah w 2006 roku, kiedy w kinach pojawiła się pierwsza część komedii Noc w muzeum.
W słynnym Mistrzu Paula Thomasa Andersona zagrał epizod jako Clark, z kolei w znakomitej Przechowalni numer 12 w reżyserii Destin Daniel Cretton, pracował m.in. u boku Brie Larson, grając drugoplanową rolę Nate'a.
Choć jest w branży od ponad 12 lat, to żadna rola nie przyniosła mu takiej popularności i pozytywnych recenzji jak rola Elliota Aldersona - programisty-hakera z zaburzeniami lękowymi - w którego postać wciela się w serialu dramatycznym Mr. Robot.

Oprócz Emmy, którą otrzymał za tę rolę, jest również laureatem Critics' Choice Television Award; ponadto nominowany był do Złotych Globów, Nagród Satelita, Dorian Awards jak i Nagród Gildii Aktorów Ekranowych.


Co do serialu...


To jest genialny! Jestem w połowie pierwszego sezonu i chce więcej! :)

Wykreowana przez Sama Esmaila historia, to mieszanka dramatu psychologicznego i thrillera, która oprócz Złotego Globu (Najlepszy serial dramatyczny w roku 2016), ma na swoim koncie Emmy w kategorii Najlepsza kompozycja muzyczna (oryginalna ścieżka dźwiękowa), której twórcą jest Mac Quayle 

P.S.
Ci, którzy oglądają lub oglądać zaczną - trzeci sezon Mr. Robot już w 2017 roku! :D


Znalezione obrazy dla zapytania rami malek
Rami jako Elliot, Mr. RobotDlaczego?Bo oprócz talentu, poczucia humoru, świetnego głosu i niesamowitej urody, ma jeszcze czelność świetnie wyglądać. ;)
Osobą, która mu w tym pomaga jest stylistka, Ilaria Urbinati. Dzięki niej osobliwa uroda i wzrost Ramiego, są zawsze właściwie wyeksponowane.
Odpowiedniej długości spodnie i marynarki (jedno- lub dwurzędowe), buty na grubszej podeszwie, koszule - gładkie jak i wzorzyste (również ze stójką!), oryginalne dodatki i szeroka paleta barw, to znaki rozpoznawcze stylu Ramiego. To taka niewymuszona elegancja, z nutą sportu, egzotyki i uroku chłopca, zamkniętego w ciele dojrzałego mężczyzny. Wszystko to buduje jego unikatowy styl i sprawia, że Rami Malek śmiało może pretendować do miana jednego z najlepiej ubranych mężczyzn.


Znalezione obrazy dla zapytania rami malek 2016
Rami Malek


Q

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz