piątek, 22 lipca 2016

FASHION & STYLE OF Q x Korso #5

Kolejny felieton dla Tygodnika Regionalnego Korso. Zapraszam i życzę udanej lektury. :)

„Wszystko dla wszystkich”

Jak radzić sobie z bombardującymi nas hasłami w stylu: „Spróbuj!”, „Ty też tak możesz!”, „Każdy powinien to mieć!”, „Moda nie ma wieku”? Omijać szerokim łukiem, unikać, nie słuchać. Tych, którzy tak doradzają, zwłaszcza.

Myślenie, że moda, a w zasadzie jej produkty są dla wszystkich, jest ni mniej ni więcej jak zwyczajną mrzonką. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pieniądze. Bo choć plastikowe klapki z dyskontu są tak samo dla „wszystkich” jak skórzana, ręcznie robiona torebka Birkin domu mody Hermès, za kilkanaście tysięcy dolarów, to czy każdy chce nosić takie klapki i czy każdego stać na taką torebkę?
Takie modowe „wszystko dla wszystkich” to marzenie nie do spełnienia. Dlaczego? Z jednego prostego powodu – za bardzo się różnimy, by nosić (lub mieć) to samo. To, że jednej osobie pasują kapelusze, umie je nosić (nie tylko wie jak dany model założyć, ale po prostu „czuje” ten rodzaj nakryć głowy), a do tego dobrze w nich wygląda, to jedno. Niestety, wcale nie oznacza, że z dwudziestoma kolejnymi osobami będzie identycznie, w najlepszym przypadku – podobnie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Cały wic polega na tym, by nie myśleć o modzie w kategoriach modowego eldorado. „Chcieć, to nie zawsze znaczy móc.” Banalne, ale bardzo prawdziwe, zwłaszcza w kontekście naszego ubioru. Są rzeczy, których nawet choćbyśmy chcieli, nie przeskoczymy. Zbyt niski wzrost, duży biust, krótka szyja, krótkie nogi, brak wcięcia w talii, typ budowy… Na szczęście, nie musimy się tym tak bardzo martwić, przeklinając to jakimi się urodziliśmy. Wystarczy, że będziemy pamiętać o tym, co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie. Tyle. Świadomość siebie to podstawa dobrego wizerunku. Można uwielbiać paski i być uzależnionym od noszenia spódnic midi (do połowy łydki), ale trzeba wiedzieć, że paski pogrubiają (zwłaszcza poziome), a tego typu spódnice zaburzają proporcje ciała, skracając przy tym nogi. Zatem, wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla każdego. 

Kuba.Q

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Felieton opublikowany został na łamach Tygodnika Regionalnego Korso (str. 24) dnia 19 lipca 2016r. Nr 29 (1285)

Q

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz