piątek, 11 października 2013

Porcja trendów - Raz!

Słowem wstępu pozwolę sobie na symboliczne zaznaczenie, że to już rok! Dokładnie 5 października minął rok od założenia mojego bloga. Cieszy mnie to, że "Fashion & Style of Q" nadal funkcjonuje, ciągle się rozwija, udoskonala i przed wszystkim żyje modą. Mam nadzieje, że nadal będzie urzekać Was swoją sprecyzowaną tematyką, bezpretensjonalnością, szczerością, a przede wszystkim autentycznością w miłości założyciela do mody. :D
Tym razem w Zbiorniku zwrócę uwagę na jeden z najmodniejszych wzorów, czyli kratę. Zaprezentuje kilka modeli płaszczy na sezon jesień/zima jako najbardziej pożądanego i trafnego zakupu. Pojawią się również looki z dwóch diametralnie różnych od siebie kolekcji. Zapraszam! :) 


 
Krata

 
Krata w tym sezonie przedstawiona została na klika różnych sposobów. Poprzez szkocki tartan, biało-czarną pepitkę, tattersall, Madras, pasterza, gingham aż do szachownicy i kraty księcia Walli. Jak to zwykle bywa w modzie, nigdy nie jest tak żeby coś nie było nowe, nietypowe, a zarazem oryginalne. I tym razem nie jest inaczej. Phoebe Philo z Céline korzystając z wzorów z lat 50., przedrukowała wzór kraty z bazarowych toreb, nadrukowując go niemalże na wszystkie części garderoby.


Celine
 
Céline
 
 
Tommy Hilfiger
 
Tommy Hilfiger
 
 
Moschino
 
Moschino
 
 
Moschino
 
Moschino
 
 
Stella McCartney
 
Stella McCartney
  

Michael Kors
 
Michael Kors

 
Gucci
 
Gucci
 

 
Płaszcz

 
Płaszcz jest niezaprzeczalnym numero uno obecnego sezonu. Najmodniejsze mają oversizowe linie, miękko opadające "okrągłe" ramiona, kuszą kolorami pastelowej mody retro lat 50., miękką wełną lub luksusowym kaszmirem. Obecnie nosimy futra od diw, dwurzędowe płaszcze rodem z armii czy obszerne trencze. Hitem sezonu są płaszcze bez rękawów.
 
 
Proenza Schouler
 
 Proenza Schouler
 
 
Richard Nicoll
  
Richard Nicoll
 
 
Max Mara
 
Max Mara
 
 
Trussardi
 
Trussardi
 
 
Balmain
  
Balmain
 
 
Stella McCartney
 
 Stella McCartney

 
Loius Vuitton
 
Louis Vuitton
 

 
Fendi (fall/winter 13/14)
 
 
Futro w tysiącu odsłon. O to, co Fendi proponuje w nowej kolekcji stworzonej nieodzownie przez  Karla Lagerfelda. A robi to w wielkim stylu i ze sporą dawką zabawy. Jeśli myśląc "futro" widzisz przed sobą jedynie luksusowy płaszcz - jesteś w błędzie. Karl bawi się futrami. Farbuje je w kolorowe pasy, szyje z nich spódniczki, ozdabia buty i okulary. Współpracująca przy powstawaniu kolekcji Silvia Venturini Fendi doczepiła do torebek zabawne, futrzane sowy, a stylista Sam McKnight "wyczesał" na głowach modelek futrzane irokezy. Ta kolekcja to prawdziwa oda do futra. Mimo różnych zdań i burzy mieszanych uczuć, ja to kupuję.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vera Wang (fall/winter 13/14)


Kolekcja Very Wang jest idealną propozycją dla kobiet ceniących elegancję i kobiecość. W tym sezonie projektantka postawiła na akcentujące figurę formy, połyskujące tkaniny i kwiatowe, żakardowe wzory. Kolekcja jest próbą eksperymentu z sylwetką i zabawą kobiecością po latach minimalistycznych kolekcji bogatych w męskie sylwetki. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Do zobaczenia już niebawem. Q
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz