czwartek, 25 lipca 2013

Letnie inspiracje... - część III

Jak słusznie można było zauważyć, zarówno pierwsza jak i druga stylizacja diametralnie sie od siebie różniły. I tym razem nie jest inaczej.
Przygotowując ten zestaw, myślałem o klimacie retro. Do głowy przychodziły mi na myśl lata 60-te, portret Coco Chanel, film "Śniadanie u Tiffaniego", a także pokaz Erdem na seon wiosna/lato. Trochę się tego nazbierało. Ale pamiętajcie, że to tylko inspiracje a efekt końcowy nigdy nie będzie wierną kopią nieżyjącej już Coco czy też wyjęta sceną z filmu.
Stwierdziłem, że jeżeli to już trzecia odsłona "Letnich inspiracji..." to niech ten ostatni zestaw będzie zupełnie inny, nietuzinkowy, ze specyficznym klimatem kobiet z tamtych lat. Ze specyficzną dla tamtego okresu kobiecą manierą i czarno-białymi zdjęciami.
Ostatnia propozycja dla Weroniki to plisowana, biała sukienka w granatowe wzory rodem z dżungli. Można ją zaliczyć do rzeczy vintage, bo po moich małych przeróbkach odzyskała zupełnie nowy, świeższy wygląd. Plisy, biel w połączeniu z granatem, a także "dzikie" wzory to kwintesenscja trendów tego lata. A wydawać by się mogło, że to tylko stara sukienka? A jednak ma coś w sobie.
Dobrałem do niej retro szpilki na platformie w kolorze nude. Co ciekawe, niemalże identyczny fason butów zaprezentował w swojej kolekcji na sezon wiosna/lato projektant Erdem.
I nie można by wspomnieć o Coco, gdyby nie sznur srebrnych pereł, zwieszających na dekolt. Wprawdzie perły wykonane są z tworzywa sztucznego, ale dzięki temu bliżej im do współczesności. Włosy upięte w wysoki kok, nawiązują do dawnych epok, a delikatna srebrna bransoletka wieńczy całość. :)

  
 Fot. Caroline D.
Styl. Q
Model: Weronika
 
 
 
P.S.
Mam nadzieje, że ta krótka podróż po stylach, dała Wam porządny zastrzyk InspiracjI na dalsze wakacje.
Do zobaczenia wkrótce...  :D 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz